Om oss

Sivilisasjonen er et tidsskrift for klassisk kultur og filosofi, som bygger på et positivt verdensbilde. Sivilisasjonen er grunnlagt på den overbevisning at kulturelle verdier som harmoni, skjønnhet og poetikk evner å gjøre mennesket til bedre versjoner av seg selv.

Sivilisasjonen fremmer selvstendig tenkning og vil av prinsipp være uavhengig Staten og enhver offentlig støtteordning, og finansieres kun av private aktører og annonsering.

Carl Korsnes, ansvarlig redaktør
korsnes@sivilisasjonen.no


Aftur S. Nerdrum, redaktør
nerdrum@sivilisasjonen.no


Isak Peter Hærem, spaltist
haerem@sivilisasjonen.no


Julie Brundtland Løvseth, magasinredaktør og fotografiansvarlig
brundtland@sivilisasjonen.no



Julie Eugenie Tennes,
skribent og markedsansvarlig,
tennes@sivilisasjonen.no

Zjenja Amundsen,
Instagram-ansvarlig, 
amundsen@sivilisasjonen.no

Dag August Schmedling
Dramer, spaltist, 
dramer@sivilisasjonen.no